Nõlvaku Lasteaia lapsesuu

Õpetaja küsib lapse käest  "Kas sa kaisukat tahad?" Laps: "Ei, mina ei taha! Ma ei ole tüdruk" - (4-a.) õnneseened

Laps nutab, kuna sai haiget. Õpetaja läheb uurima, et kus kohast ta haiget sai. Tuleb välja, et see juhtus õues liumäel. Pärast peale puhumist ja lohutamist ütleb väike tüdruk selle peale, et temal sai aju ka haiget, vaja on sinna ka peale puhuda - (4-a.) õnneseened

ipp-onnike (kilpkonn) – (3-a.) õnneseened

kurjategurite andur (suitsuandur) – (4-a.)liblikad

(pildil triikraud. mida triikrauaga tehakse?) triikraud teeb pluuse või seeliku soojaks - (4-a.) liblikad

(pildil laps, kes föönitab juukseid. mida fööniga tehakse?) tuulutab neid juukse (juukseid) ... juuksed on nii koledad, et peab neid puhuma! – (4-a.) liblikad

(pildil mikser. kas tead, mida mikseriga tehakse?) jah, ...siis saab limpsida need ära ( 4-a.liblikate)

nägin loomaaias pesakaru! (4-a. liblikad)

mul on juba iseenda telefon! (allikalapsed)

mida harjaga tehakse? harjutakse (karu-sellid)

hobune sööb prahte ( 3-a.naerulinnud)

(räägime ametitest. kes töötab poes ja müüb ostjatele kaupu?) maksatädi, (...müüja, aga mis ameteid sa veel tead?)kingimees (pidas silmas jõuluvana) (allikalapsed).

kui ma haige olin, võtsin jahuvedelikku – (allikalapsed)

(4-a.) õpetaja, ta ütles mulle, et ma olen facebook!

(4-a. poiss) ma küsisin kommi, aga ei saanud. olin siis lihtsalt poiss edasi.

(4-a. poiss) me oleme natuke kuri mehed!

(4-a. poiss) ma hakkan suurena käima politseikoolis, mitte mingis koolis, kus peab õppima!

(4-a. poiss) õpetaja, katsu mu tuskleid!

(4-a.) õpetaja katsu, mu süda vilgub!

6-aastane tüdruk (kodumängus) poisile: "Isa, ma pean pankrotti minema ja su maksed ära maksma."

6-aastane tüdruk (mängisid loomi) poisile: "Teeme nii, et me pole paaritunud, aga elame koos.".

Tüdruk (4a): „Vaata kui pruun ma olen!“

Õpetaja abi: „Jah, ja mina ei ole üldse pruun“.

Tüdruk: „Sa ei ole sellepärast pruun, et sa oled nii vana!“

3 aastane tüdruk, käsi põsakil, vaatab õpetajale üle laua otsa: "Kuule, kas sa mäletad, kui sul olid elevandi kõrvad..."

3 aastane tüdruk keksib õpetaja laua juurde, leib käes ja teatab: "Ma panin selle rotti!"

Kaks tüdrukut hoovialal. Üks nutab, teine teatab kõrvalt: "Kui sa niimoodi edasi nutad, rikud sa mu ilusa päeva ära!" (3 aastased)

"Mulle meeldib kasulik!" (4a, poiss)

"Mina kaitsen kõiki tüdrukuid kiusamise eest!" (4a, poiss)

Tüdruk, 4 a:" Teeme nii, et sa olid koolilaps!"

Poiss, 4a: " Ei, ma olin vend."

Tüdruk, 4a: "Koolivend"

Poiss, 4aastane, keerutab end ja ütleb: "Ma olen nii tugev, et ma suudan peapööritusele vastu panna!"

Arhitekt tutvustas end lastele, rääkis maja ehitamisest ja küsis lastelt: "Kes on see inimene, kes tegeleb torudega?"

Poiss, 4aastane: "Torusepp!"

Poiss, 4aastane: "Lähme magama, hommik on õhtust targem!"

Tüdrukud mängivad kohvikut. Üks küsib teiselt: "Kes ütles, et peab sirge seljaga olema?"

Teine: "Mina."

Esimene: " Aga kas ma võin väsinud seljaga ka olla?"

Kaks poissi (3a) vaidlevad. Ühel on õueriided seljas, teisel mitte. Õpetaja abi: „Pane nüüd riided selga! Poiss vastu :“Ma ei saa

riidesse panna, ma pean vaidlema!“

Õpetaja abi pärast ärkamist poisile (3a), kes sokki käes venitab „Palun kiirusta, pane endale riided selga, teised juba

mängivad!“ Poiss vastu: „Ma ei saa kiirustada, ma võin ära väsida niimoodi:“

Kaks 4-5a tüdrut õues, üks ütleb teisele:  „Mängime libahunti!“ Õpetaja küsib: „Mida te mängite?“ Tüdruk: „Kättemaksukontori

Libahunti!“